Студентський науковий центр кафедри обліку і оподаткування

Куратор наукового гуртка – к.е.н., доцент Зарудна Н. Я.
Одним із ключових елементів наукової діяльності науково-педагогічних працівників кафедри обліку і оподаткування є залучення до наукової роботи студентів. Дослідження студентами сучасних досягнень наукової думки, інструментарію наукових досліджень за напрямами діяльності кафедри відбувається в навчальний та в позанавчальний час через різні форми.
Зокрема при кафедрі функціонує Студентський науковий гурток «Стандарт», який займається дослідженням проблем розвитку системи обліку в Україні та за її межами.

 

2023 рік

Січень – березень 2023 року – неформальні зустрічі із провідними практиками у сфері обліку, аналізу та оподаткування; обговорення тенденції обліку у час військового стану та перспективи подальшого розвитку наукових проблем у цій сфері;

10 лютого 2023 року – онлайн-зустріч  з представниками «Великої Четвірки». Менеджери департаменту аудиту компанії «ДЕЛОЙТ» Ігор КАЦЮБІЙ та Кирило ПІНСЬКИЙ провели онлайн-презентацію діяльності та філософії компанії «Делойт», а також показали майстер-клас проведення інвентаризації найбільш складних об’єктів обліку: особливості, лайфхаки та факапи. «Делойт» – це глобальна мережа компаній з річним доходом близько 60 млрд $, що об’єднує близько 415 000 висококласних фахівців у понад 150 країнах світу, які забезпечують надання аудиторських та консалтингових послуг клієнтам державного і приватного секторів. «Делойт» є найбільшою у світі компанією з надання професійних послуг та вже понад 175 років здійснює вплив, що має значення. Компанія активно бере участь в соціально значимих проектах, в тому числі в ініціативах, спрямованих на консолідацію зусиль держави, громадськості та бізнесу для вирішення проблем освіти і працевлаштування молодих людей.  Спікери вкотре наголосили на затребуваності спеціалістів у сфері обліку і оподаткування на ринку праці!  Спілкування з професіоналами – це завжди цікаво, продуктивно, надихає на розвиток!

На виконання наказу ректора ЗУНУ Андрія КРИСОВАТОГО №77 від 23 лютого 2023 р. «Про проведення першого туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей у 2022/2023 н. р.» на факультеті фінансів та обліку було проведено перший тур конкурсу за спеціальністю 071 «облік і оподаткування». До участі у березні-квітні 2023 року було залучено студентів 2-4 курсів, серед яких відібрано кращі наукові роботи для участі у науково-практичному круглому столі.

04 травня 2023 р. за результатами І туру конкурсу наукових робіт зі спеціальності 071 «Облік і оподаткування» було проведено науково-практичний круглий стіл «Облік і оподаткування в умовах соціально-економічних викликів». Для участі у роботі конкурсної комісії під керівництвом голови комісії д.е.н., проф. Зеновія-Михайла ЗАДОРОЖНОГО було запрошено провідних фахівців спеціальності. Зокрема, до складу конкурсної комісії увійшли:

Андрій КІЗИМА, декан факультету фінансів та обліку, к.е.н., доцент;

Наталія ПОЧИНОК, завідувачка кафедри обліку і оподаткування, к.е.н., доцент;

Павло ДЕНЧУК, головний бухгалтер ТОВ «Сахара», к.е.н., доцент;

Уляна ІВАСЕЧКО, головний бухгалтер «СЕ Борднетце-Україна», к.е.н.;

Ірина ОМЕЦІНСЬКА, координатор наукової роботи кафедри обліку і оподаткування, к.е.н, доцент;

Ольга СЕМАШУК, заступник директора з продажу ТОВ «Добробуд»;

Андрій ФЕДОРОВИЧ, головний бухгалтер ТОВ «Щедра нива».

Секретар конкурсної комісії: Наталія ЗАРУДНА, координатор студентської наукової роботи кафедри обліку і оподаткування, к.е.н, доцент.

Із доповідями виступили такі студенти, що пройшли І етап конкурсу наукових робіт зі спеціальності 071«Облік і оподаткування»:

Наталія ГРАБОВСЬКА (студ. гр. ОПД-41)

«Облік і оподаткування суб’єктів господарювання в умовах цифрової трансформації» (науковий керівник – к.е.н., доцент Володимир ФАРІОН)

Ганна РОМАНІВ (студ. гр. ОПД-41)

«Удосконалення обліку нематеріальних активів» (науковий керівник – к.е.н., доцент Наталія ЗАРУДНА)

Анастасія БУГАЙ і Юлія БУГАЙ (студ. гр. ОО-31)

«Організація та функціонування управлінського обліку на підприємстві» (науковий керівник – к.е.н., доцент Ірина БЕНЬКО)

Тігран ДАНІЄЛЯН (студ. гр. ОО-31)

«Облік доходів від операційної діяльності підприємства» (науковий керівник – к.е.н., доцент Світлана ЯЦИШИН)

Мар’яна БЕРБЕКА, Юлія ЗІНИК (студ. гр. ОО-32)

«Влив діджиталізації на процеси обліку та фінансову звітність: аналіз технологічних та організаційних викликів» (науковий керівник – д.е.н., професор Віта СЕМАНЮК)

Ольга ПРИБИТ і Марія ПРИБИТ (студ. гр. ОО-32)

«Облік електронних грошей: виклики та можливості» (науковий керівник – к.е.н., доцент Наталія ПОЧИНОК)

Юлія ГАБАЛЬ (студ. гр. ОО-21)

«Порівняльна характеристика методики обліку витрат і калькулювання собівартості продукції у зарубіжній і вітчизняній практиці (на прикладі консервного підприємства)» (науковий керівний – к.е.н., доцент Ростислав РОМАНІВ)

Олена ДУБЧАК (студ. гр. ОО-21)

Роль обліку і звітності в управлінні підприємством» (науковий керівник – к.е.н., доцент Інна МАЛЬНИЧУК)

Христина КАРМАЛІТА (студ. гр. ОО-21)

«ІТ-модернізація бухгалтерського обліку в умовах переходу до цифрової економіки» (науковий керівник – к.е.н., доцент Наталія МУЖЕВИЧ)

Анастасія КОСМИНА (студ. гр. ОО-21)

«Вплив військового стану на стан та перспективи розвитку малого бізнесу в Україні» (науковий керівник – к.е.н., доцент Ірина НАЗАРОВА)

Надія МЕЛЬНИК (студ. гр. ОО-21)

«Інвентаризація, як метод обліку і контролю, та ефективність її застосування в умовах цифровізації» (науковий керівний – д.е.н., професор Василь ДЕРІЙ)

Олександра МОТКАЛЮК (студ. гр. ОО-21)

«Облік та оподаткування операцій з імпорту» (науковий керівний – к.е.н., доцент Павло ДЕНЧУК)

Роксолана ТЕЛЕГА (студ. гр. ОО-21)

«Особливості обліку виплат працівникам в умовах воєнного стану» (науковий керівник – к.е.н., доцент Інна МАЛЬНИЧУК)

Надія ВОЛОШИНСЬКА та Вікторія БАРАН (студ. гр. ОО-22)

«Роль управлінського обліку і перспективи його розвитку» (науковий керівник – к.е.н., доцент Ірина ОМЕЦІНСЬКА)

Руслан КУЛИК (студ. гр. ОО-22)

«Цифровізація бухгалтерського обліку в умовах розвитку інформаційних технологій» (науковий керівник – д.е.н., професор Володимир МУРАВСЬКИЙ)

Софія СМЕРЕЧИНСЬКА (студ. гр. ОО-22)

«Облік доходів і витрат в державному секторі економіки» (науковий керівник – к.е.н., доцент Світлана СИСЮК)

Марко САВЧУК (студ. гр. ОО-22)

«Стан та перспективи розвитку систем оподаткування підприємницької діяльності фізичних осіб» (науковий керівник – к.е.н., доцент Наталія ЗАРУДНА)

Тарас СОБОЛЬ (студ. гр. ОО-22)

«Облік доходів і витрат фінансової діяльності» (науковий керівник – д.е.н., професор Ярослав КРУПКА)

Ольга ШТОЙКО (студ. гр. ОО-22)

«Особливості обліку нарахування оплати праці за час відпусток та шляхи його вдосконалення» (науковий керівник – к.е.н., доцент Наталія МУЖЕВИЧ)

Конкурсна комісія відзначила високий рівень підготовки студентів, змістовність доповідей, яскраві презентації та вміння студентів представити свої наукові напрацювання. Серед учасників було обрано переможців, зокрема:

  • дипломом першого ступеня нагороджено студенток гр. ОО-32 Мар’яну БЕРБЕКУ та Юлію ЗІНИК (наукова робота на тему: «Вплив діджиталізації на процеси обліку та фінансову звітність: аналіз технологічних та організаційних викликів», науковий керівник – д.е.н., професор Віта СЕМАНЮК);
  • дипломами другого ступеня нагороджено студенток гр. ОО-32 Ольгу ПРИБИТ і Марію ПРИБИТ (наукова робота на тему: «Облік електронних грошей: виклики та можливості», науковий керівник – к.е.н., доцент Наталія ПОЧИНОК) та студентку гр. ОПД-41 Наталію ГРАБОВСЬКУ (наукова робота на тему: «Облік і оподаткування суб’єктів господарювання в умовах цифрової трансформації», науковий керівник – к.е.н., доцент Володимир ФАРІОН);
  • дипломами третього ступеня нагороджено студентку гр. ОО-21 Анастасію КОСМИНУ (наукова робота на тему: «Вплив військового стану на стан та перспективи розвитку малого бізнесу в Україні», науковий керівник – к.е.н., доцент Ірина НАЗАРОВА) та студентку гр. ОО-22 Софію СМЕРЕЧИНСЬКУ (наукова робота на тему: «Облік доходів і витрат в державному секторі економіки», науковий керівник – к.е.н., доцент Світлана СИСЮК).

Інші учасники були нагороджені сертифікатами про участь у науково-практичному круглому столі за результатами І туру конкурсу наукових робіт у Західноукраїнському національному університеті.

17 травня 2023 р. учасники студентського наукового гуртка кафедри обліку і оподаткування ЗУНУ взяли участь у виїзному науково-практичному круглому столі на тему: «Емфітевзис: особливості договірних відносин, обліку та оподаткування», який відбувся на базі Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області.

За участю заступника начальника Головного управління – начальника управління з контролю за використанням та охороною земель Серетного Тараса Ігоровича та викладачів кафедри Зарудної Н. Я., Омецінськї І. Я., Мельничук І. В. та Мужевич Н. В. були розглянуті юридичні питання оформлення договору емфітевзису, його відмінності від договору фінансової оренди земель сільськогосподарського призначення, нюанси останніх законодавчих актів щодо цього виду оренди. Облікові питання стосувалися нарахування орендної плати та виплат за ними, мінімізації нарахувань податку з доходів фізичних осіб у звітному періоді, причини цих операцій та строків проведення розрахунків з фізичними особами-власниками земельних паїв, переданих в емфітевзис.

Студентами було задано ряд питань щодо юридичних та облікових особливостей емфітевзису, на які вони отримали ґрунтовні відповіді. Найактивніші учасники заходу були відзначені сертифікатами про участь. Щиро дякуємо начальнику Головного управління Кузю Івану Івановичу за запрошення та цікаву науково-практичну зустріч!

Студенти наукового гуртка взяли участь у конкурсі, що проходив у м. Кропивницький. Всеукраїнський творчий конкурс наукових робіт «Інформаційне забезпечення управлінської діяльності в умовах сучасних викликів та загроз», (https://ef.kntu.kr.ua/news/creative_competition.html), до якого долучилися студенти кафедри обліку і оподаткування ЗУНУ, був проведений відповідно до листа Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» Міністерства освіти і науки України № 21/08-590 від 13.04.2023 року на базі Центральноукраїнського національного технічного університету. Відповідно до затвердженого Положення про Всеукраїнський творчий конкурс наукових робіт «Інформаційне забезпечення управлінської діяльності в умовах сучасних викликів та загроз» конкурс проводився у такі етапи: рецензування конкурсних робіт (до 31.05.2023 р.) та проведення підсумкової науково-практичної конференції – в он-лайн режимі (20.06.2023 р.). За результатами рецензування кожної наукової роботи методом подвійного сліпого рецензування (double-blind review), що здійснений двома експертами (рецензентами) із трьох надісланих конкурсних робіт від закладу вищої освіти ЗУНУ двоє увійшли до складу учасників, яких було запрошено на підсумкову науково-практичну конференцію.

Під час публічного захисту результатів наукових робіт учасниками було висвітлено основні положення своїх досліджень, обговорено актуальні проблеми в межах досліджуваної тематики та зроблено відповідні висновки. Жвава дискусія, що супроводжувала усі доповіді, свідчить про те, що юними  науковцями обрані надзвичайно цікаві теми.

Студенти другого курсу освітньої програми 071 «облік і оподаткування» Марко Савчук (із темою дослідження «Стан та перспективи розвитку систем оподаткування підприємницької діяльності фізичних осіб», науковий керівник к.е.н., доцент, доцент кафедри обліку і оподаткування  Наталія Зарудна) та Роксолана Телега (із темою дослідження «Особливості обліку виплат працівникам в умовах воєнного стану», науковий керівник к.е.н., доцент, доцент кафедри обліку і оподаткування  Інна Мельничук) достойно презентували результати своїх наукових робіт та за підсумковими результатами Всеукраїнського творчого конкурсу наукових робіт отримали дипломи другого та третього ступенів відповідно. https://ef.kntu.kr.ua/files/%D0%97%D0%B0%D1%85%D0%B8%D1%81%D1%82_%D0%A0%D0%B5%D0%B7%D1%83%D0%BB%D1%8C%D1%82%D0%B0%D1%82%D0%B8.pdf

Дякуємо організаторам за надану можливість представити свій науковий доробок та його високу оцінку. Приємно відмітити, що мета Конкурсу, не зважаючи на оголошений сигнал повітряної тривоги під час конференції у місті організатора, однозначно досягнута, адже доповідачі мають надзвичайний потенціал для подальших наукових досліджень.

6 червня 2023 р. відбулося обговорення результатів роботи проблемних груп під керівництвом їх керівників. Зокрема на кафедрі обліку і оподаткування продовжують функціонувати такі студентські проблемні групи:

  • Облік інвестиційної та інноваційної діяльності підприємств (керівник – д.е.н., проф. Крупка Я. Д., к.е.н., доц. Мельничук І. В.)
  • Становлення управлінського обліку на підприємствах України (керівник –д.е.н., проф. Задорожний З.-М. В.)
  • Організація обліку на підприємствах України (керівник – к.е.н., доц. Денчук П. Н., к.е.н., доц. Питель С. В.)
  • Облік доходів діяльності підприємства (керівник – к.е.н., доц. Романів Р. В.).
  • Облік витрат операційної діяльності та формування собівартості продукції підприємства (керівник – к.е.н., доц. Фаріон В.Я.)
  • Перспективи розвитку теорії обліку (керівник – к.е.н., доц. Шевчук О. А.)
  • Автоматизація облікових процесів (керівник – д.е.н., проф. Муравський В. В.)
  • Облік і контроль в державному секторі економіки (керівник – к.е.н., доц. Сисюк С. В.)
  • Облік і аудит розрахунків з бюджетом за податками (керівник – д.е.н., проф. Панасюк В. М., к.е.н., доц. Назарова І. Я.)
  • Облік і аудит необоротних активів та витрат на їх поліпшення (керівник –к.е.н., доц. Починок Н. В.)
  • Облік та оподаткування господарських процесів підприємства (керівник –к.е.н., доц. Зарудна Н. Я.)
  • Облік і аудит зобов’язань підприємства (керівник – к.е.н., доц. Омецінська І.Я.).
  • Міжнародний облік (керівник – к.е.н., доц. Мельник Н.Г., к.е.н., доц. Яцишин С.Р.).
  • Облік і фінансова звітність за міжнародними стандартами (керівник – к.е.н., доц. Бенько І.Д.).

20 вересня 2023 року відбулось організаційне засідання, на якому було зараховано нових учасників, окреслено та затверджено план роботи  на 2023-2024 н.р. Крім того було обрано представника від студентів у студентське наукове товариство факультету фінансів та обліку – діючу голову СНЦ кафедри Роксолану ТЕЛЕГУ.

20 жовтня 2023 р. відбулося чергове засідання Студентського наукового гуртка «Стандарт», на якому було підведено підсумки роботи проблемних груп, які функціонують під керівництвом викладачів кафедри обліку і оподаткування, обговорено останні законодавчі зміни у організації обліку на час воєнного стану (зокрема щодо скасування спецгрупи Єдиного податку, початок перевірок ДПС, скасування пільг з Єдиного податку та єдиного соціального внеску для фізичних осіб-підприємців, застосування всіх видів штрафів тощо). Крім того, було погоджено формат наступного засідання, присвяченого Міжнародному дню бухгалтера.

У жовтні-листопаді 2023 р. студенти спеціальності 071 “Облік і оподаткування", взяли участь цікавому і вже відомому багатьом проекті – інтернет-версії AICPA/CIMA Business Game від Chartered Institute of Management Accountants (CIMA). Дана вікторина складається із серії питань-кейсів компанії «Pixx-wizz»*, в якій були розглянуті кращі практики  світових організацій, посилання на відповідні сторінки на веб-сайт та учбовий план AICPA/CIMA. Це була чудова нагода познайомитись з СІМА та її кваліфікацією, а також взяти участь у вирішенні реальних питань та проблем, що постають перед сучасним бізнесом. Гра складалася з 12 питань з варіантами відповідей. Прохідний рівень – 9 правильних відповідей. Після закінчення гри гравці отримали сертифікати про участь, а також лист електронною поштою з інструкцією, як розмістити свій знімок з сертифікатом на Facebook з #CIMA. СІМА-Україна також відзначила найкращих гравців та розмістила інформацію про них на своїх сторінках у соц. мережах.

14 листопада 2023 р. відбувся батл «Облік – це як кохання, без нього не може бути економіки». У ньому взяли участь три команди, які вирішували логічні, дещо жартівливі завдання на облікову тематику, готували облікові десерти та ділилися  своїми знаннями з першокурсниками.

За результатами проведеної наукової роботи студенти мали змогу опублікувати свої статті у збірниках наукових праць, що видаються кафедрою та взяти участь у щорічних студентських конференціях інших закладів вищої освіти. За рік студенти активно брали участь не лише у регіональних та всеукраїнських конференціях, семінарах, круглих столах, конкурсах, а також у науковій діяльності кафедри: теоретичних семінарах, наукових гуртках, проблемних групах тощо.

Зокрема слід відмітити, що у 2023 році студенти взяли участь у конференціях інших закладів вищої освіти та у зарубіжних конференціях:

Krupko Ye. Features of inventory accounting’s organization as a way of increasing the efficiency of its management. // The 2nd International scientific and practical conference “European scientific congress” (March 20-22, 2023) Barca Academy Publishing, Madrid, Spain. 2023. 378 p. Р. 301–304.

Volkov S. Research of the essence of the concept «bankruptcy». // The 7th International scientific and practical conference “Science and innovation of modern world” (March 23-25, 2023) Cognum Publishing House, London, United Kingdom. 2023. 779 p. Р. 659–663.

Романів Г. Сутність поняття нематеріальних активів для цілей обліку та оподаткування. // The 14th International scientific and practical conference “Development, education, culture: integration trends in the modern world” (April 11 – 14, 2023) Oslo, Norway. International Science Group. 2023. 585 p. Р. 83–87.

Савчук М. Стан та перспективи розвитку спрощеної систем оподаткування підприємницької діяльності. // Розвиток соціально-економічних систем в геоекономічному просторі: збірник тез доповідей ІІІ Міжнародної науково-практичної конференції (м. Тернопіль, 19 травня, 2023 р.). Тернопіль, ФОП Паляниця В.А., 2023. 142 с.

2023 рік

Одним із ключових елементів наукової діяльності науково- педагогічних працівників кафедри обліку і оподаткування є залучення до наукової роботи студентів. Дослідження студентами сучасних досягнень наукової думки, інструментарію наукових досліджень за напрямами діяльності кафедри відбувається в навчальний та в позанавчальний час через різні форми. Зокрема, при кафедрі продовжує своє функціонування Студентський науковий гурток «Стандарт», який займається дослідженням проблем розвитку системи обліку в Україні та за її межами. Куратор  наукового гуртка – к.е.н., доцент Зарудна Н. Я.

За звітній період студентською науковою роботою охоплено студентів 2-6 курсів. Інформація про діяльність СНЦ, зокрема, про організацію, проведення та участь у наукових заходах регулярно висвітлюється на фейсбук-сторінці кафедри обліку і оподаткування (https://www.facebook.com/Кафедра-обліку-і-оподаткування-факультету-фінансів-та-обліку-ЗУНУ-1211687445617612).

На засіданнях СНЦ заслуховувалася та аналізувалася інформація про нормативні зміни в складанні фінансової звітності, а також цікаві повідомлення про порівняння українських та міжнародних стандартів бухгалтерського обліку, порядок ведення обліку у час пандемії COVID-19, можливості та перспективи віддаленої роботи у сфері обліку та оподаткування, які були підготовлені студентами-членами гуртка.

У 2022 р. Студентським науковим центром «Стандарт» кафедри обліку і оподаткування спільно з професорсько-викладацьким складом, запрошеними гостями-практиками було організовано та взято участь у таких науково-практичних заходах:

У січні – березні 2022 року учасники наукового гуртка залучалися до неформальних зустрічей із провідними практиками у сфері обліку, аналізу та оподаткування та переймали їх практичний досвід у практичній роботі. Зустрічі відбувалися у он-лайн форматі із підключенням у ZOOM.

26 квітня 2022 р. заслухано результати роботи наукових проблемних груп:

  • Облік інвестиційної та інноваційної діяльності підприємств (керівник – д.е.н., проф. Крупка Я. Д., к.е.н., доц. Мельничук І. В.)
  • Становлення управлінського обліку на підприємствах України (керівник –д.е.н., проф. Задорожний З.-М. В.)
  • Організація обліку на підприємствах України (керівник – к.е.н., доц. Денчук П. Н., к.е.н., доц. Питель С. В.)
  • Облік доходів діяльності підприємства (керівник – к.е.н., доц. Романів Р. В.).
  • Облік витрат операційної діяльності та формування собівартості продукції підприємства (керівник – к.е.н., доц. Фаріон В.Я.)
  • Перспективи розвитку теорії обліку (керівник – к.е.н., доц. Шевчук О. А.)
  • Автоматизація облікових процесів (керівник – д.е.н., проф. Муравський В. В.)

24 травня 2022 р. заслухано результати роботи наукових проблемних груп:

  • Облік і аудит матеріальних і трудових ресурсів (керівник – к.е.н., доц. Сисюк С. В.)
  • Облік і аудит розрахунків з бюджетом за податками (керівник – д.е.н., проф. Панасюк В. М.)
  • Облік і аудит необоротних активів та витрат на їх поліпшення (керівник –к.е.н., доц. Починок Н. В.)
  • Облік та оподаткування господарських процесів підприємства (керівник –к.е.н., доц. Зарудна Н. Я.)
  • Облік і аудит зобов’язань підприємства (керівник – к.е.н., доц. Омецінська І.Я.).
  • Міжнародний облік (керівник – к.е.н., доц. Мельник Н.Г.).
  • Облік і фінансова звітність за міжнародними стандартами (керівник – к.е.н., доц. Бенько І.Д.).

15 червня 2022 року відбувся науково-практичний круглий стіл «Облік, оподаткування і контроль діяльності суб’єктів господарювання в умовах кризових явищ».

Під час даного круглого столу було обговорено актуальні питання обліку необоротних активів, трудового законодавства, цивільно-правових відносин, е-комерції, питання особливостей обліку у одержувачів бюджетних коштів, порядок оприлюднення фінансової звітності суб’єктів державного сектору в умовах воєнного стану, відчуження та примусове вилучення майна в умовах військового стану з облікової та юридичної точки зору.

До заходу долучилися колеги із зарубіжних країн: Александер Лебединський (США) та Світлана Галещук (Франція), які описали своє бачення виходу України з економічної кризи.

Також були присутні стейкхолдери освітніх програм за другим (магістерським) рівнем: «Облік і оподаткування підприємництва» та «Облік і контроль в державному секторі економіки»:

– Наталія Володимирівна Солонинка, головний спеціаліст, головний бухгалтер відділу архітектури та містобудування Тернопільської районної державної адміністрації;

– Марія Василівна Дідух, бухгалтер відділу культури Великоберезовицької селищної ради;

– Оксана Іванівна Кокшарова, головний бухгалтер КП «Купчинці» Купчинецької сільської ради;

– Андрій Зіновійович Федорович, головний бухгалтер ТОВ «Щедра нива»;

– Софія Мирославівна Пилипів (Петрущак), головний бухгалтер ФОП Орловська Т.М.;

– Світлана Миколаївна Жукевич, уповноважена особа з публічних закупівель територіального управління Служби судової охорони у Тернопільській області, к. е. н., доцент кафедри обліку і оподаткування.;

– Павло Денчук, головний бухгалтер ТОВ «Сахара», к.е. н., доцент кафедри обліку і оподаткування.

Гаранти даних освітніх програм (В.В. Муравський – професор кафедри обліку і оподаткування, д.е.н. та С.В. Сисюк – доцент кафедри обліку і оподаткування, к.е.н., доцент) оголосили переваги та можливості для студентів, що обрали навчання за даними напрямками.

У дискусії взяли активну участь як викладачі кафедри, так і запрошені гості не лише в офлайн режимі, але й у ZOOM платформі.

За результатами роботи круглого столу опубліковано збірник наукових праць студентів та Аналітичну записку у Віснику економіки № 3, 2022 р. (http://visnykj.wunu.edu.ua/index.php/visnykj/article/view/1401).

Підведено підсумки роботи гуртка та визначено перспективи подальшої роботи гуртка.

7 жовтня 2022 року відбулося організаційне засідання гуртка у новому навчальному році, затверджено склад учасників та план роботи на 2022/2023 навчальний рік.

До міжнародного дня бухгалтера у листопаді 2022 р. відбувся круглий стіл на тему «Інструменти бухгалтерського обліку для бізнесу в соціальних мережах». Даний захід відбувся у форматі батлу між двома командами студентів 2-4 курсів, які  обговорювали переваги та недоліки ведення бізнесу у соціальних мережах та інтернеті, а їх старші колеги-магістри – відкоригували їх суперечку внесенням інформації про можливості облікового відображення цих операцій. До заходу долучилися студенти сусідньої кафедри, які як спеціалісти у галузі аудиту охарактеризували процедуру аудиту роботи соцмереж. Даний формат засідання студентського гуртка активізував до діалогу та відстоювання свої позицій усіх учасників та викладачів, але переможці обрати було важко – адже аргументи були досить обґрунтованими у обох команд.

Крім того до заходу було долучено осіб, що мають практичний досвід роботи та бізнесу у соціальних мережах. Про власний досвід розповіла ФОП Семашук Людмила Миколаївна, власник сторінки та профілю Glass Constructor. Андрій Зіновійович Федорович, головний бухгалтер ТОВ «Щедра нива» та Софія Мирославівна Пилипів (Петрущак), головний бухгалтер ФОП Орловська Т.М. розповіли про власну практику ведення обліку такої діяльності.

За результатами проведеної наукової роботи студенти мали змогу опублікувати свої статті у збірниках наукових праць, що видаються кафедрою та взяти участь у щорічних студентських конференціях інших закладів вищої освіти. За рік студенти активно брали участь не лише у регіональних та всеукраїнських конференціях, семінарах, круглих столах, конкурсах, а також у науковій діяльності кафедри: теоретичних семінарах, наукових гуртках, проблемних групах тощо.